Правильний прийом Мелатоніну та його комбінацій для 100% поліпшення якості сну
Навіть в морозну похмурий зимовий ранок, коли тепло і затишно під улюбленим і рідним ковдрою, а весь світ здається холодним і ворожим, якщо з вечора ви випили порцію мелатоніну, то будьте впевнені – вставати Вам буде набагато простіше і легше.
Правильний прийом якісного мелатоніну суттєво прискорює засинання і скорочує потребу в тривалому сні. Відповідно людина, як правило висипається швидше, якісніше і відчуває себе більш енергійно і продуктивно. Так само помічено, що мелатонін впливає на процес прокидання, прокидатися стає легше, легше вставати з ліжка, вилазити з ліжка.
Як же правильно приймати мелатонін, що б поліпшити якість сну
Враховуючи той факт, що мелатонін в природних умовах краще всього виробляється організмом людини при таких зовнішніх обставин як:
- відсутність світла, повна темрява
- мінімум сторонніх відволікаючих звуків
- горизонтальне положення тіла
- свіже чисте повітря
- максимально комфортна температура навколишнього середовища дорівнює приблизно 20-27 градусів за Цельсієм
Дуже важливо постаратися забезпечити дані навколишні фактори, тим самим підвищити ефективність впливу мелатоніну на процес засипання і власне сну.
Що стосується внутрішніх факторів, то важливо дотримувати наступні рекомендації:
- намагайтеся, що б останній прийом їжі перед засипанням був не ближче ніж за 3-4 години до відходу до сну, що б прийнята на вечерю їжа встигла перетравитися, інакше уві сні організм буде не відпочивати, а займатися травними процесами, в роботу яких, крім шлунково-кишкового тракту залучені ще й серцево-судинна система.
- намагайтеся не пити на ніч багато води, цей момент так само дуже індивідуальний. Кому то можна випити літр води і прокинувшись він не буде відчувати позивів в туалет. А комусь достатньо і пів чашки перед сном, що б через 5 годин після засипання прокинутися від позивів. В останньому випадку рекомендую звернутися до уролога, а якщо він не виявить ніяких проблем з боку урологічних органів то тоді варто звернутися до невролога, можливо проблема має психосоматичний характер.
Дозування: універсальних для всіх дозувань у випадку з мелатоніном не існує. Занадто багато різних факторів обумовлених в першу чергу типом нервової системи впливає на сприйнятливість людського орагнизма до мелатоніну. У науковій літературі зазвичай називаються цифри дозування в 3-10 мг через 30-60 хвилин до занурення в сон. Особисто за себе можу сказати, що коли я не сильно втомлений, у мене є достатньо часу на сон, але з ранку я хочу відчувати себе гарантовано 100% бадьорим, то можу сказати що мені частіше всього вистачає і половини 3 мг таблеки мелатоніну від Optimum Nutrition, т. е. 1.5 мг.
З чим комбінувати мелатонін
Триптофан – амінокислота, яка впливає на природну вироблення мелатоніну і є його попередником. Триптофан в досить великій кількості міститься в індичці, саме тому багато помічають, що після гарної вечері з щільною порцією індички багато починають позіхати і їх хилить в сон. Крім синтезу мелатоніну, триптофан також активно синтезується в ніацин і сератонін. Останнє особливо корисно для поліпшення роботи нервової системи, поліпшення настрою та пригнічення надмірного апетиту у вечірні години. Рекомендований до прийому в дозі 1г. перед сном.
ZMA – це популярна комбінація з цинку, магнію і вітаміну Б6. Вона рекомендована до прийому перед сном, доведено нормалізує і покращує гормональний баланс, підвищує анаболізм, активізує процеси м'язового зростання і пригнічує утворення нових жирових тканин. Дозування найчастіше складається з 30мг цинку, 450мг магній і 10.5 мг вітаміну Б6.
Омега 3 – впливає на відновлення серцево-судинної системи, розслабленню нервової системи. Важливий для прийому саме на ніч, бо з допомогою Омега 3 організм дійсно відпочиває вночі під час сну, а не просто намагається відпочити. А в комбінації з вищезазначеним ZMA він нормалізує і покращує ще й вироблення статевих гормонів. Дозування омега 3 = 1-3 р/добу.
Вітамін Д – особливістю даного вітаміну є те, що він виробляється організмом тільки при контакті шкіри людини з сонячними променями. Тому уряди багатьох північних країн, де сонце не частий гість рекомендує включати цей вітамін у вигляді окремої добавки в раціон своїх громадян. Цей вітамін є жиророзчинним, тому його вкрай корисно вживати з вищезазначеними Омега-3 жирами. Його прийнято так само приймати на ніч у дозуванні 1000-10000 МО (UI) в добу.
Як Ви вже встигли помітити, всі вищезгадані компоненти ефективно доповнюють один одного. Звичайно кожен з них можна вживати окремо, але це саме той випадок коли їх комбінація дає синнергетический ефект.
Кожен з перерахованих вище продуктів Ви можете купити в нашому магазині. У нас немає величезного асортименту вибору кожної добавки, ми продаємо тільки ті продукти, в якості яких впевнені самі.
- Карнітин для схудненняL-карнітин сам по собі не є жіросжігателя, але в поєднанні з фізичними навантаженнями ефективний для зниження ваги. Як це працює?Карнітин для схуднення
- Коллаген для женщин и девушекТипы коллагена. Для чего коллаген девушкам и женщинам? Правила приема коллагена для девушекКоллаген для женщин и девушек