Кошик
2894 відгуків
Скидки на товары для связок и суставов!Открыть и КУПИТЬ
+380 (93) 762-38-83
Lifecell ( Viber / Telegram )
+380 (98) 703-38-83
Kyivstar

Протеїн або амінокислоти ВСАА?

Протеїн або амінокислоти ВСАА?

Часто перед спортсменом, виникає дилема: що ефективніше приймати для швидкого досягнення намічених цілей – високобілкові суміші (протеїн) або багатокомпонентні комплексні амінокислот?

В описі до обом групам продуктів робиться акцент на приблизно однаковий вплив на організм – прискорення приросту м'язових волокон, швидке відновлення після тренувань, набір необхідної добової норми білка і т. п.

Але закономірно постає питання: чим вони різняться між собою, і якого продукту віддати перевагу? Для пошуку відповіді на нього необхідно розібрати особливості механізмів впливу кожного з них на зміну тіла спортсмена.

 

Характерні властивості білкових сумішей амінокислот

1. Перетравлення і засвоєння. Якщо враховувати швидкість протікання цих процесів, то тут, безумовно, виграють комплекси ВСАА. Це обумовлено тим, що для повноцінного засвоєння протеїнова суміш повинна бути повністю переварена, розщеплена на окремі амінокислоти і тільки тоді засвоєна організмом. На відміну від білкових коктейлів, комплекси ВСАА вже знаходяться у стані, готовому для асиміляції і не вимагаю ніякої додаткової переробки. Але зате протеїн має кращу здатність до насичення, у порівнянні з кількома таблетками ВСАА, запитыми чистою водою.

2. Жири і вуглеводи. Навіть очищені білкові суміші містять у своєму складі невелику частку вуглеводів і жирів, чого повністю позбавлені комплексні ВСАА. Для спортсменів, що бажають схуднути, цей фактор може бути вирішальним.

3. Простота застосування. При наявності зручного шейкера, нескладно стежити за регулярним надходженням білка в організм із смачних протеїнових коктейлів. Однак необхідність його постійно мити, наповнювати, берегти від проливання, носити з собою часом зменшує мотивацію спортсмена. ВСАА у вигляді капсул займають мало місця в сумці, їх простіше випити в будь-якій обстановці і тому більш зручні у вживанні.

4. Быстрота и длительность воздействия. Некоторые виды белка (например, казеин) обладают медленным, долгим усвоением, что особенно важно когда тело спит и не получает необходимых ему питательных веществ. В это время может начаться процесс катаболизма, и с трудом наработанные мышечные клетки начнут распадаться. Чтобы противостоять этому, рекомендуется перед сном выпить казеиновый протеин. Аминокислоты же, напротив, обладают мгновенной скоростью усвоения, что идеально для восстановления мышц сразу после тренировки.

5. Ціна. Враховуючи вищу вартість амінокислотних комплексів порівняно з протеїном, йому спортсмени віддають перевагу в більшості випадків.

Виходячи з усього вищевикладеного випливає, що при виборі джерела білка, переваги протеїну суттєво переважають. Однак швидкодія комплексних ВСАА та їх позбавлений жирів і вуглеводів складу мають важливе значення. Тому правильніше буде грамотно їх поєднувати, виходячи з конкретних завдань і обставин.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner