Кошик
2906 відгуків
Скидки на товары для связок и суставов!Открыть и КУПИТЬ
+380 (93) 762-38-83
Lifecell ( Viber / Telegram )
+380 (98) 703-38-83
Kyivstar

Колаген як джерело білка

Колаген як джерело білка

Вміст протеїну тваринного походження в харчовому колагені досягає рекордних 85-87 відсотків. Це значення перевищує навіть порошкові білкові ізоляти. У минулі часи його використовували бодібілдери як повноцінне джерело амінокислот і готували різноманітні суміші для поповнення організму протеїном та іншими важливими органічними речовинами.

Однак згодом після проведених численних наукових досліджень анаболічні здібності колагену були поставлені під сумнів, що було пов'язано з рядом деяких важливих аспектів, в тому числі його амінокислотним складом і ступенем засвоєння.

 

Органічний склад колагену

Як відомо, будь-який повноцінний білок складається з певного набору амінокислотних сполук. Ступінь цінності будь-якого протеїнового продукту визначається різноманітністю цих складових.

Незважаючи на високий вміст білка, з безлічі існуючих амінокислот колаген наділений, в основному, їх умовно замінні видами (гліцин, аргінін, пролін та ін) і лише кількома незамінними. Також в ньому повністю відсутній такий важливий для спортсменів елемент як триптофан.

Разом з тим у колагену досить великий складу BCAA, що включає:

  • лейцин;
  • ізолейцин;
  • валін.

У загальній масі всіх існуючих незамінних амінокислот, ці три речовини становлять 43%. Це дає колагену істотну перевагу над іншими харчовими продуктами, які вважаються суто білковими – яйця, м'ясо, птиця та риба.

З присутніх у колагені вітамінів, найбільша частина відведена групи В – В1, В2, В3, В4, В5, В6 і В9. Серед мінералів у ньому найбільшою цінністю володіють мідь і селен. Втім, то невелика кількість всіх цих елементів не здатне повноцінно покрити добову потребу організму, а особливо тренується спортсмена.

 

Колаген і опорно-руховий апарат

У зв'язку з тим, що багато тканини нашого тіла різною мірою складаються з колагену, його наявність в організмі безпосередньо пов'язане зі станом наших кісток, зв'язок, суглобів, шкіри, волосся і нігтів. В молодості він активно синтезується і виник її дефіцит постійно поповнюється. З віком людина поступово зменшує свої здатності до регенерації і в даному випадку прийом колагену буде як не можна до речі.

Особливо це актуально для інтенсивно тренуються спортсменів, які не лише активно експлуатують свій м'язово-суглобовий апарат, але і періодично отримують травми різного ступеня тяжкості.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner