Кошик
2894 відгуків
Скидки на товары для связок и суставов!Открыть и КУПИТЬ
+380 (93) 762-38-83
Lifecell ( Viber / Telegram )
+380 (98) 703-38-83
Kyivstar

Шкода креатину

Шкода креатину

Шкода креатину
 

Серед добавок спортивного харчування креатин входить в ТОП-3 найпопулярніших поряд з протеїном і гейнери. Креатину сприяє прискоренню анаболічних процесів і збільшенню силових показників, тому його застосовують все хто займається силовими видами спорту, будь то вітаміни, кроссфіт, пауерліфтінг, ММА і навіть футбол і баскетбол. Відгуки про креатинові добавки як правило завжди позитивні. Вони стосуються як ефективності і наслідків прийому, так і безпеки. Ми ж зараз хочемо сфокусуватися на шкоду креатину. Розглянемо найпопулярніші і вагомі недоліки:


Шкода Креатину викликаний додатковими інгредієнтами у складі кінцевого продукту:
Насправді нічого не може так нашкодити здоров'ю креатин, як додаткові зайві інгредієнти в кінцевому складі. Ринок спортивного харчування пропонує безліч варіантів креатину. Щоб виділитися на тлі інших виробників, сказавши, що "у нас мега-супер-нано формула, розроблена японськими вченими ексклюзивно для нас", а за фактом здешевити собівартість кінцевого продукту - недобросовісні виробники спортивного харчування додають в креатин ще більш дешеві інгредієнти. Найчастіше це швидкі вуглеводи, такі як мальтодекстрин і/або глюкоза декстроза моногідрат. Красиво іменуючи цей продукт "креатин з транспортною системою". За фактом ж ви переплачуєте за стрибок інсуліну, який можна досягти простим цукром. При цьому дані виробники майже завжди (мені принаймні жодного разу не траплялося) забувають сказати про те, що такий продукт протипоказаний на сушінні або при схудненні, а люди часто цього не знають по-простому. Ну і само собою протипоказаний людям з діабетом.

Рішення: Щоб уникнути цієї проблеми ми щиро рекомендуємо використовувати чистий кретин без добавок нашій власній фасування багаторічні перевіреного імпортного походження, за якість якого ми відповідаємо вже більше 10 років ( з 2010 року), будь-то чистий Креатин або чистий Креатин Гідрохлорид. Переконатися у якості Ви можете промоніторивши наші відгуки.

 

Креатин гідрохлорид здатний підвищувати кислотність:
Креатин Гідрохлорид володіє підвищеною кислотністю і здатний дуже швидко підняти її рівень в шлунку. Що вкрай небажано людям, які страждають гастритом і печією.

Рішення: Благо усунути даний побічний ефект вкрай просто - приймайте креатин гідрохлорид разом з їжею (поза тренування) або ж разом з білковим / білково-вуглеводним коктейлем (до\під час після тренування). Креатин в цьому питанні ніяк не впливає на кислотність, отже не володіє даними побічним ефектом.

 

Затримка води в організмі від креатину:
Це, напевно, найвідоміший побічний ефект креатину моногидрат. Бажаний багатьма бодібілдерами і займаються "для себе", з тієї причини, що це швидко збільшує м'язову масу, а так само ця "зайва", а радше сказати "додаткова" вода в організмі допомагає у відновленні пошкоджених суглобів і зв'язок. Для інших спортсменів, яким важливо збереження ваги або його зменшення, такий ефект креатину моногідрата є дійсно побічних і небажаних.

Рішення: В такому випадку їм варто звернути увагу на креатин гідрохлорид, який повністю позбавлений "побочки" у вигляді набору води.

 

Розлад травлення:
Вчені Рурського університету (Німеччина) довели, що великі дози креатину (25г на добу і вище) негативно впливають на здоров'я. Виникає діарея, біль у черевній порожнині, нудота. Проблеми з ШКТ провокуються великими дозами креатину, які накопичуються в шлунку. Але зниження дози нівелює і вплив креатину.

Рішення: Так що тут просто дотримуйтесь рекомендованих доз 5-10г. в добу. Складно уявити, кому в голову могли прийти дозування в 25г., якщо тільки ці досліди в Німеччині не проводилися в 30-ті роки початку 20-ого століття =)

 

Судоми і спазми:
Виникають рідко, зазвичай в процесі відновлення після значних навантажень, проявляються в поєднанні з обезводненням і електролітними порушеннями. По скільки креатин істотно підвищує силові можливості організму, а також його витривалість, то організм під час посилених тренувань витрачає більше мікро та макро-елементів. Саме це і призводить до судом і спазмів.

Рішення: Що робити - достатньо підвищити споживання калію і натрію, пити більше мінеральної води з високим вмістом мінералів.


 

Вплив креатину на нирки і печінку, висновки вчених:

Довгий час в мережі гуляла інформація про величезний вплив креатину на нирки. Підстава для даних тез був підвищений рівень креатиніну в аналізах, після вживання креатину. А підвищений креатинін в людському організмі є сигналом про проблеми з нирками. Насправді ж ще на рубежі 21ого століття в Мюнхенському Університеті було доведено, що підвищений рівень креатиніну в даному випадку це продукт напіврозпаду креатину і не пов'язаний зі здоров'ям нирок. Однако креатин всё же не рекомендуется принимать людям, которые имеют проблемы с почками, по скольку есть теоретические подозрения, о том что он способен провоцировать токсикацию почечных трубочек, эти подозрения основаны на опытах на мышах и не подтверждены на людях. Что же касается здоровых людей, то основываясь на результатах лонгитюдного исследования длительностью в 2 года, употребления креатина столь длительный промежуток времени, без перерывов не несёт в себе никакой опасности для почек и печени : Kreider, R.B.; Melton, C., Rasmussen, C. J., Greenwood, M., Lancaster, S., Cantler, E. C., Milnor, P. & Almada, A. L. (2004-11-01). "Long-term creatine supplementation does not significantly affect clinical markers of health in athletes". Molecular and Cellular Biochemistry (Springer Netherlands) 244 (1-2): 95-104. doi:10.1023 (inactive 2010-01-07). Retrieved 2007-04-12.


 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner