Кошик
2906 відгуків
Скидки на товары для связок и суставов!Открыть и КУПИТЬ
+380 (93) 762-38-83
Lifecell ( Viber / Telegram )
+380 (98) 703-38-83
Kyivstar

Коротка основна інформація про пептидах

Коротка основна інформація про пептидах

У двох словах пептиди від Анаболічних Стероїдів відрізняються тим, що не шкодять здоров'ю, а навпаки - найчастіше роблять на нього оздоровчий ефект, дозволяють зберігати досягнутих результатів після їх відміни. Часто виявляються набагато дешевше у використанні чим АС, і завжди дешевше ніж синтетичний ГР. При цьому за ефективністю не поступаються, а іноді і перевершують АС і ГР.

Пептиди (грец. πεπτος — живильний) — сімейство речовин, молекули яких побудовані із залишків α-амінокислот, з'єднаних в ланцюг пептидними (амидными зв'язками.

Це природні або синтетичні сполуки, що містять десятки, сотні або тисячі мономерних ланок — амінокислот.

На сьогоднішній день відомо понад 1500 видів пептидів, визначено їх властивості, розроблено методи синтезу.

Властивості пептидів

Пептиди постійно синтезуються у всіх живих організмах для регулювання фізіологічних процесів. Властивості пептидів залежать, головним чином, від їх первинної структури — послідовності амінокислот, а також від будови молекули і її конфігурації в просторі (вторинна структура).

Значення

Пептидні гормони і нейропептиди, наприклад, регулюють більшість процесів організму людини, в тому числі, і приймають участь в процесах регенерації клітин. Пептиди імунологічного дії захищають організм від потрапили в нього токсинів. Для правильної роботи клітин і тканин необхідно адекватне кількість пептидів. Проте з віком і при патології виникає дефіцит пептидів, який суттєво прискорює зношування тканин, що призводить до старіння всього організму. Сьогодні проблему недостатності пептидів в організмі навчилися вирішувати. Пептидний пул клітини заповнюють синтезованими в лабораторних умовах короткими пептидами.

Синтез пептидів

Образование пептидов в организме происходит в течение нескольких минут, химический же синтез в условиях лаборатории — достаточно длительный процесс, который может занимать несколько дней, а разработка технологии синтеза – несколько лет. Однако, несмотря на это, существуют довольно весомые аргументы в пользу проведения работ по синтезу аналогов природных пептидов. Во-первых, путем химической модификации пептидов возможно подтвердить гипотезу первичной структуры. Аминокислотные последовательности некоторых гормонов стали известны именно благодаря синтезу их аналогов в лаборатории.

По-друге, синтетичні пептиди дозволяють детальніше вивчити зв'язок між структурою амінокислотної послідовності та її активністю. Для з'ясування зв'язку між конкретною структурою пептиду і його біологічною активністю була проведена величезна робота по синтезу не однієї тисячі аналогів. В результаті вдалося з'ясувати, що заміна лише однієї амінокислоти в структурі пептиду здатна в кілька разів збільшити його біологічну активність або змінити її спрямованість. А зміна довжини амінокислотної послідовності допомагає визначити розташування активних центрів пептиду і ділянки рецепторної взаємодії.

По-третє, завдяки модифікації вихідної амінокислотної послідовності, з'явилася можливість отримувати фармакологічні препарати. Створення аналогів природних пептидів дозволяє виявити більш «ефективні» конфігурації молекул, які посилюють біологічну дію або роблять його більш тривалим.

По-четверте, хімічний синтез пептидів економічно вигідний. Більшість терапевтичний препаратів коштували б у десятки разів більше, якби були зроблені на основі природного продукту.

Найчастіше активні пептиди в природі виявляються лише в нанограммовых кількостях. Плюс до цього, методи очищення і виділення пептидів з природних джерел не можуть повністю розділити шукану аминокислотную послідовність з пептидами протилежної або іншої дії. А в разі специфічних пептидів, синтезованих організмом людини, отримати їх можливо лише шляхом синтезу в лабораторних умовах.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner